Proč vyměnit parafín za sóju

Zdraví neškodlivé

Sójové svíčky se vyrábějí ze sójových bobů, přírodního obnovitelného zdroje, který v mnoha regionech pěstují místní zemědělci. Parafinové svíčky jsou vyráběny z ropy, což je neobnovitelný zdroj, který obsahuje karcinogenní látky. Tyto látky se pravděpodobně uvolňují do vzduchu při hoření spolu s dalšími toxiny. Sójový vosk je také biologicky rozložitelný, takže není takovou zátěží pro životní životní prostředí.

 

Hoří déle

Sojové svíčky obvykle vydrží hořet déle. Důvodem je nižší teplota tání sójového vosku. Roztavený vosk tím pádem není tak rozžhavený jako u běžných svíček a lze si do okrajů v pohodě sáhnout. Někteří lidé si také tekutý vosk natírají na suchá místa pokožky. 

 

Přirozenější vůně

V sojových svíčkách se obvykle používají esenciální a jiné vonné oleje. Protože hoří pomaleji, vůně se uvolňuje postupně. Nedostanete tak omračující (bolehlavovou) nálož vůně, ale postupnou a přirozenější vůni, která je pro většinu lidí příjemnější. 

 

Podpora místních výrobců

I velcí výrobci už používají směsi s procentuálním obsahem sojového vosku. Většinou je však sojová svíčka výhradou menších podnikatelů a podnikatelek, kteří udělají malý tanec z každé přijaté objednávky. 

 

_MG_1826-2

Zpět do obchodu