6 způsobů jak upcyklovat sklenice

Při výběru nádob na svíčky pro mě bylo absolutní prioritou, aby byly z pevného skla, měly víčko (betonové svíčky vyjímaje) a byly jednoduché a univerzální. Ne nějaké divno-zakřivené nádoby, které už nikdy na nic nepoužijete a i se zbylým voskem je radši vyhodíte do smetí. Takže co s tím? 

 

Jak to umýt

Sklo: pokud je vosk ještě horký, stačí ho vylít (pokud je ho víc, klidně ho přelijte do jiné svíčky), seškrábnout zbyteček knotu a horkou vodou s mycím prostředkem vymýt. Sojový vosk přirozeně biologicky rozložitelný a rozpustný ve vodě, takže to jde lehce. Etiketa se nejlépe odstraňuje stejně jako stará dálniční známka – nahřátím fénem. A nebo párou. Ale kartáčkem a jarem pod vodou to jde taky.

Beton: tady je potřeba speciální péče, protože se jedná o velmi porézní materiál, tzn. že všechno vsákne jako houba. Vnitřek svíčky je impregnován, takže vosk nepronikne skrz, vnějšek je ale pro zachování originálního betonového vzhledu neošetřen. Nejlepší je, nechat zbytek vosku vychladnout, opatrně vydlabat tupým nástrojem a hadříkem vytřít. A kdyby se náhodou dostala kapka vosku na vnější stranu, tak holt tu stranu pak otočte směrem ke zdi a nikdo nic nepozná!

 

JAK TO VYUŽÍT

 1. Nová svíčka
  Hnědou sklenici mi můžete vrátit a já vám za každou odečtu dvacku z dalšího nákupu. ♥︎ Přece se to nevyhodí!

 2. Dóza, třeba do kuchyně
  Nasypte do nádoby koření, semínka a jiné drobné potraviny.

 3. Květináč
  Na pěstování kytek nejsem zrovna master, ale určitě se vám do nádoby povede zasadit nějakou méně náročnou rostlinku,
  která vám bude dělat radost a ozdobí domov zase trochu jiným způsobem.

  kvetin

 4. Úschovna
  Využijte dózy na jakékoliv drobné předměty – od gumiček až třeba po sichrhajcky a ušátka (zavírací špendlíky a ušní tyčinky).

 5. Stojánek
  Dejte víčka stranou a použijte nádoby jako stojánek na tužky, štětce nebo řasenky.

  _MG_4204


 6. Sklenice
  Z recyklovaných sklenic se samozřejmě úplně nejlíp pije! Voda, kafe, Rulandské šedé i čerstvá pomerančová šťáva.

  _MG_4179  Máte další nápady, jak nádoby využít? Určitě si to netutlejte pro sebe a napište mi nebo sdílejte na Instagramu. 
  Budu moc ráda. Protože #sharingiscaring.

 

 

Zpět do obchodu